Tego lata Tatry przyciągnęły rekordową liczbę turystów

poniedziałek, 18 wrzesień 2017 13:36

Tatrzański Park Narodowy podsumował frekwencję turystów w Tatrach z ostatnich wakacji. Zapoznajcie się z wynikami.

Oblężenie Tatr

Tatry w tym roku były bardzo oblegane. Było to widoczne zarówno na szlakach, jak i w tworzących się kolejkach. Te można było spotkać praktycznie wszędzie. Mogliśmy obserwować kolejkę do kolejki na Kasprowy Wierch, kolejki do busów, fasiągów, wejść na teren TPN, a nawet w schroniskach i toaletach. Nic dziwnego - bo jak podaje TPN - Tatry w lipcu i sierpniu odwiedziło 1 mln 640 tys. osób.

 

Coraz więcej chętnych na wakacje w Tatrach

Popularność wakacyjnych wyjazdów w Tatry wzrasta. W stosunku do lat 2015-2016 zarejestrowana frekwencja w sezonie wakacyjnym jest o 40 tys. wyższa.

 

Rekordowe momenty

Największe oblężenie tatrzańskich szlaków mogliśmy obserwować w sierpniu. W tym miesiącu liczba turystów przekroczyła 860 tys. W lipcu było ich 80 tys. mniej. Jak zwykle dużą liczbę turystów przyciągnął w Tatry długi weekend sierpniowy. Największy ruch turystyczny zanotowano właśnie 14 sierpnia. Tego dnia w Tatrach wypoczywało aż 39 tys. osób. Drugim pod względem popularności dniem okazał się 26 lipca. Wtedy na terenie TPN przebywało ponad 35 tys. turystów.

 

Najchętniej odwiedzane miejsce

Najczęściej wybieranym celem wędrówki było Morskie Oko. Tam w lipcu i sierpniu odnotowano obecność prawie 450 tys. osób.

 

Popularność Tatr wzrasta nie tylko latem

Jak się okazuje, Tatry stały się popularniejsze nie tylko latem. Porównując natężenie ruchu turystycznego od początku tego roku z poprzednimi latami widać znaczny wzrost. W tym roku Tatry odwiedziło już 2 mln 870 tys. turystów. W 2016 r. liczba ta sięgała 2 mln 748 tys., natomiast w 2015 r. nie przekroczyła 2,5 mln osób.Sandra Zalewska

Fot. Tomasz Drabent

 

Oceń ten artykuł
5.00
3
Zaloguj się, by skomentować