Drewniany chodnik wśród koron drzew

piątek, 15 wrzesień 2017 13:29

Na Słowacji powstaje nowa wyjątkowa atrakcja turystyczna.

Na wysokości koron drzew powstał drewniany chodnik o całkowitej długości 1234 m i szerokości 1,8 m. Spacerując nim będzie można podziwiać szczyty Tatr Bielskich z wysokości 24 m. Pomost zakończony jest wieżą widokową w kształcie spirali. Wieża ta osiąga wysokość 32 m, a tym samym jest najwyższym punktem konstrukcji. Część chodnika w jej wnętrzu ma długość 631 m, na pozostałej długości jest on rozciągnięty między koronami drzew.

 

Atrakcją będzie nie tylko roztaczająca się stamtąd panorama, wysokość i długość promenady, ale również specjalnie przygotowane urozmaicenia, m.in. przewężenia, na których będzie można poczuć smak adrenaliny. Przygotowano również wyjątkową spiralną zjeżdżalnię o długości 67 metrów umiejscowioną w środku wieży.


Wiadomo już ile będzie kosztował bilet wstępu na podniebny chodnik. Osoba dorosła zapłaci za taką atrakcję 8 euro, dzieci w wieku 3-18 lat nieco mniej, bo 6,5 euro, natomiast młodsze dzieci można tam zabrać nieodpłatnie.


Nowa atrakcja turystyczna znajduje się w Zdziarze w Dolinie Bachledzkiej i będzie dostępna dla turystów już od przyszłej soboty (23 września).

 

Sandra Zalewska

Fot. Chodník korunami stromov

 

 

Oceń ten artykuł
3.65
6
Zaloguj się, by skomentować