TPN próbuje przejąć cztery schroniska należące do PTTK

wtorek, 05 wrzesień 2017 15:24

Dziś o sprawie schronisk tatrzańskich napisała Gazeta Wyborcza. Jak czytamy w artykule, Tatrzański Park Narodowy jest zainteresowany przejęciem czterech schronisk: na Hali Ornak, na Hali Kondratowej, w Dolinie Roztoki i nad Morskim Okiem.

Schroniska, o których mowa są obecnie prowadzone przez spółkę PTTK Karpaty, utworzoną przez oddziały PTTK i Zarząd Główny. Ich przejęciem zainteresowany jest TPN. To nie jest jednak zaskoczeniem dla zarządzających obiektami. Tego rodzaju dążenia obserwowane są już od dawna.

 

Władze Parku sprawdzają prawa własności gruntów, na których zostały postawione budynki schronisk. Wiadomo już, że TPN będzie dążyć do unieważnienia umowy użytkowania dotyczącej terenu schronisk na Hali Ornak i na Hali Kondratowej. Będzie również starać się o przejęcie Schroniska w Roztoce i Schroniska nad Morskim Okiem.PTTK zapowiada, że nie zamierza łatwo odstąpić budynków. Spółka ma szereg argumentów, świadczących o tym, że obiekty powinny pozostać zarządzane przez nią. Prezes PTTK Karpaty zaznacza, że działalność gospodarcza nie należy do zadań parku. Nadmienił również, że obecnie to TPN sprawuje kontrolę na działaniami podejmowanymi przez Spółkę PTTK.

 

Sandra Zalewska

źródło: krakow.wyborcza.pl/

Fot. Dariusz Krakowiak.

 

Oceń ten artykuł
5.00
3
Zaloguj się, by skomentować