Czołówka Rockland Dusk Spot - recenzja

poniedziałek, 04 wrzesień 2017 14:59

Ciemność na szlaku zaskoczyła już niejednego turystę. Warto więc wyposażyć się w porządne źródło światła na wypadek konieczności wędrowania po zmroku. Do takich akcesoriów z pewnością można zaliczyć czołówkę firmy Rockland.

Wędrowanie w górach po zmroku jest wręcz niemożliwe bez odpowiedniego oświetlenia. Zatem można powiedzieć, że dobra latarka w górach to rzecz na wagę złota. Niestety dość często te, z których korzystamy w domu, nie spełniają swojej roli w górach, gdyż są zbyt słabe, by oświetlić nam drogę. Jednak dla czołówki Rockland Dusk Spot nie jest to zadanie nie do wykonania. Charakteryzuje się ona wieloma zaletami, które warto rozwinąć.

 

Mocne światło

To bez wątpienia najważniejsza rzecz jeśli chodzi o latarkę. Opisywana czołówka zdaje ten egzamin naprawdę dobrze. Światło, które emituje ma moc 52 lumenów i obejmuje zasięg nawet do 30 m. To niezwykle pomocne podczas górskiej wędrówki.

Takie oświetlenie z powodzeniem może być wykorzystywane także na co dzień. Znacznie ułatwi pracę, naprawy i poszukania zgubionego przedmiotu w ciemnej przestrzeni czy szczelinie.

Wygoda

Forma czołówki to idealne rozwiązanie na górską wyprawę. Nie musimy zajmować dłoni trzymaniem latarki. Wolne ręce mogą się przydać do przytrzymania czy podparcia w razie upadku. Pasek zapewnia dobrą przyczepność, stąd czołówka świetnie trzyma się głowy. Nie ma obaw, że latarka będzie się zsuwać czy spadać. Dodatkowo pasek jest regulowany i nie powoduje ucisku, co jest szczególnie ważne podczas dłuższego użytkowania.

Cztery tryby pracy

Korzystając z czołówki możemy wybrać światło jakiego w danym momencie potrzebujemy. Do wyboru mamy światło o pełnej mocy, optymalne świecenie, światło czerwone ciągłe i pulsujące. Zmiana trybu jest niezwykle łatwa. Wystarczy nacisnąć przycisk, by wybrać ten, który nam pasuje na obecną chwilę.

Regulacja kąta świecenia

Świetnym rozwiązaniem jest możliwość ustawienia odpowiedniego dla nas kąta świecenia. Dostępne jest kilka pozycji - od tej, która daje bardzo mocne światło oświetlające jedynie małą przestrzeń w pobliżu, po światło delikatniejsze, ale obejmujące dystans aż do 30 m. Obsługa regulacji jest równie prosta jak zmiana trybów. Wystarczy odchylić czołówkę w górę lub w dół, by lepiej oświetlić większy obszar lub bliską przestrzeń przed sobą.

Trwałość

Czołówka firmy Rockland charakteryzuje się również wysoką trwałością i odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne. Możemy z niej korzystać nawet w trakcie deszczu, co sprawia, że świetnie nadaje się do wędrowania także w mniej przyjemnej aurze.

Waga i wielkość

Czołówka jest lekka – waży jedynie 50 g i nie zajmuje wiele miejsca w plecaku. To duży atut, który doceni każdy turysta, wyruszający na długą wyprawę. Jej wymiary to 32 x 43 x 60 mm.

Design

Produkt firmy Rockland charakteryzuje się ładnym i zgrabnym designem. Czołówka jest łagodnie wyprofilowana. To atut nie tylko wizualny. Latarka nie posiada wystających części, które łatwo ulegają uszkodzeniom. Jest zatem także bardzo praktyczny.

Jakość w stosunku do ceny

Ogromną zaletą jest cena czołówki. To sprawdzona firma oraz wysoka jakość produktu, na którą nie trzeba wydać fortuny. Koszt czołówki to jedynie 49 zł. To bardzo dobra cena, w stosunku do jakości jaką oferuje nam producent.

 

Zdecydowanie polecam wszystkim miłośnikom gór! Warto mieć taką czołówkę w swoim plecaku.

 

Sandra Zalewska

Oceń ten artykuł
5.00
2
Zaloguj się, by skomentować