Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Tatrach

poniedziałek, 14 sierpień 2017 19:33

Już jutro w Polsce będziemy obchodzić Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Dla wszystkich wypoczywających w tym czasie pod Tatrami przygotowaliśmy parę okolicznościowych wiadomości.

Dla wszystkich, którzy chcieliby ruszyć w Tatry i uczestniczyć w Mszy Świętej tego dnia, mamy dobrą informację. W tym dniu zostaną odprawione Msze Święte w schroniskach: Włosienica - 18.00, Roztoka - 19.00, Pięć Stawów - 19.30, Morskie Oko - 21.00. Natomiast w uroczystościach odpustowych będzie można wziąć udział w Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Tatr na Wiktorówkach. Msze święte o godz. 9.00, 11.00 (główna Msza), 13.00 i 17.00. 

 

Przy okazji nadchodzącego święta warto wspomnieć o szczególnej miłości górali i tatrzańskich turystów do Maryi. Zarówno na Podhalu, jak i w samych Tatrach znajdziemy wiele miejsc jej szczególnego kultu. Poza wspomnianym już Sanktuarium na Wiktorówkach, w Tatrach znajduje się wiele kapliczek, jedna z nich poświęcona jest Matce Bożej od szczęśliwych powrotów. Znajduje się ona w okolicy Morskiego Oka, przy ścieżce prowadzącej nad Czarny Staw pod Rysami. Turyści i taternicy przystają tam na chwilę modlitwy, prosząc o bezpieczną wędrówkę lub dziękując za nią.

 

Nie można również zapomnieć o najwyżej położonym miejscu kultu maryjnego w Polsce - to ściana Zawratowej Turni. Umieszczono w niej figurę Matki Boskiej Zawratowej.

 

To miejsca, które z pewnością powinien odwiedzić każdy wierzący miłośnik gór.

 

Sandra Zalewska

Fot. Jan Ulicki.

 

 

Oceń ten artykuł
4.65
3
Zaloguj się, by skomentować