74. Tour de Pologne z metą w Bukowinie Tatrzańskiej

czwartek, 27 lipiec 2017 11:03

Tour de Pologne to wielkie wydarzenie dla miłośników kolarstwa. Jeśli będziecie w tym czasie w górach, możecie obserwować finałowe zmagania zawodników. Przeczytajcie jaką trasą pojadą kolarze i dlaczego tegoroczny wyścig będzie wyjątkowy.

Prestiżowy, międzynarodowy wyścig kolarski rozpocznie się już w tę sobotę. To będą 74 zmagania kolarskie najlepszych zawodników świata. W tym roku wyjątkowe, gdyż organizatorzy wprowadzili zmiany nie tylko w trasie wyścigu, ale i składach startujących w nim ekip. Ostatnio miejscem zakończenia rywalizacji był Kraków, tym razem to z niego wystartują kolarze.  Natomiast finałowe starcie będzie mieć miejsce w Bukowinie Tatrzańskiej. W tym roku w wyścigu weźmie udział 154 kolarzy, w każdej ekipie pojedzie siedmiu, a nie jak dotąd ośmiu zawodników. W ciągu tygodnia pokonają oni 1132 km.


Na Podhale i Spisz kolarze dotrą 3.08. Tego dnia, na trasie wyścigu znalazły się Rabka, Raba Wyżnia, Czarny Dunajec, Bańska Niżna, Kościelisko, Bukowina, a także Gliczarów i Czarny Dunajec. Metę zaplanowano w Zakopanem pod Wielką Krokwią. Ostateczna walka o zwycięstwo odbędzie się dzień później, kiedy to kolarze dwukrotnie przejadą pętle Bukovina Resort - Bukowina Tatrzańska. 132-kilometrowa trasa będzie wiodła m.in. przez Brzegi, Jurgów, Rzepiska, Łapszankę, Trybsz, Szaflary, Biały Dunajec i Gliczarów.


Zmaganiom zawodowców będzie towarzyszył szereg imprez kolarskich skierowanych do amatorów, a także dzieci i młodzieży, m.in. ósmy Tour de Pologne Amatorów, Nutella Mini Tour de Pologne - dla najmłodszych  oraz Nutella Mini Tour de Pologne Puchar Młodzików.


Ze względu na te wydarzenia, można się podziewać utrudnień w ruchu, w okolicach tras wyścigów. Warto wziąć to pod uwagę podczas poruszania się po Podtatrzu i planowania dojazdu w Tatry na następny weekend.

 

Sandra Zalewska

Fot. flickr.com

Oceń ten artykuł
5.00
2
Zaloguj się, by skomentować