Wypadki w polskich Tatrach z ostatniego tygodnia

środa, 26 lipiec 2017 09:21

W ubiegłym tygodniu ratownicy TOPR mieli ręce pełne roboty. Chcecie wiedzieć jakie akcje przeprowadzili? Gdzie turyści potrzebowali pomocy tym razem? Do jakich wypadków doszło po polskiej stronie Tatr? Z kroniki TORP wybraliśmy informacje, które mogą Was najbardziej interesować.

W poniedziałek 17.07 do poważnego wypadku doszło w Tatrach Zachodnich, w rejonie Dziurawej Przełęczy. Osiemnastolatek, uczestnik wycieczki, spadł 200 metrów na stronę słowacką. Poszkodowanemu udzielono pierwszej pomocy, a następnie wciągnięto na pokład śmigłowca i przetransportowano do szpitala w Zakopanem.

W ubiegłą środę, podczas zejścia z Rysów 40-letnia turystka zeszła ze szlaku w rejonie Buli pod Rysami. Kobieta utknęła w stromym, kamienistym terenie. Przerażona wezwała pomoc. Ratownicy ewakuowali ją z trudnego miejsca przy pomocy śmigłowca.

Kolejne poważne zdarzenia miały miejsce w niedzielę. Wśród nich zawał 83-letniego turysty na Wiktorówkach, a także wypadek taterniczki jaskiniowej w Ptasiej Studni. Kobieta podczas wspinaczki uderzyła plecami o ścianę. W wyniku uderzenia ucierpiał kręgosłup taterniczki. Poszkodowanych śmigłowcem przetransportowano do szpitala.

Wśród pozostałych akcji wiele dotyczyło zasłabnięć, dlatego wybierając się na wycieczkę w Tatry, pamiętajmy o zabraniu ze sobą odpowiedniej ilości wody, jedzenia i nakrycia głowy.

 

Sandra Zalewska

Fot. Krzysztof Kamienski.

Oceń ten artykuł
5.00
4
Zaloguj się, by skomentować