Utrudnienia na szlakach

wtorek, 25 lipiec 2017 12:55

Zanim ruszymy w Tatry, warto wiedzieć, na co trzeba uważać i jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji w górach. Ostrzegamy przed utrudnieniami, na które obecnie możecie się natknąć na szlakach.

Tatry są coraz częściej odwiedzane przez turystów. Z tego względu na popularnych szlakach i w miejscach wymagających większej ostrożności mogą tworzyć się zatory. Można się z nimi spotkać w godzinach południowych na kopule szczytowej Giewontu. Dotyczy to również innych miejsc, w których występują sztuczne ułatwienia, nawet Orlej Perci. By uniknąć czekania w kolejce, warto wyjść na szlak wczesnym rankiem. Jednak jeśli już trafimy na korki, należy uzbroić się w cierpliwość, zachować szczególną ostrożność i nie podejmować niepotrzebnego ryzyka.

Przypominamy również o niebezpieczeństwie przebywania na grani i w pobliżu metalowych ułatwień podczas burz. Starajmy się opuścić otwarte przestrzenie i szczyty. Więcej o tym, jak zachować się w czasie burzy pisaliśmy tutaj.

Jak czytamy w komunikacie turystycznym TPN - uważać trzeba również na silny wiatr. W wyniku jego podmuchów podmuchów, na szlak mogą spadać połamane gałęzie i drzewa, a ze stromych zboczy także kamienie.

 

Sandra Zalewska

Fot. Rafał Kowalski

Oceń ten artykuł
4.00
3
Zaloguj się, by skomentować