Autobusem na słowackie szlaki

piątek, 21 lipiec 2017 10:31

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o inicjatywie utworzenia trzech regularnych linii autobusowych łączących podtatrzańskie miejscowości w Polsce i na Słowacji. 05.07 małopolscy samorządowcy wysłali list intencyjny w tej sprawie. Rozmowy ze Słowakami już trwają. Są również ich pierwsze efekty.

Przed podjęciem wiążących rozmów ze słowackimi samorządowcami, trzeba przeprowadzić konsultacje z lokalnymi władzami miejscowości i gmin, które leżą na planowanych trasach. Propozycja Polaków spotkała się już z pełnym poparciem Związku Miast Górnej Orawy oraz primatora Twardoszyna, będącego jednocześnie radnym Żylińskiego sejmiku - Ivana Šaško.

To dobry początek konsultacji. Jednym z pierwszych rezultatów trwających rozmów jest zmiana tras zaproponowanych przez polską stronę. Linia Zakopane – Lipnica Wielka na odcinku między Twardoszynem a Trzcianą będzie biegła w pobliżu Jeziora Orawskiego, gdzie mogą odpoczywać polscy turyści. Natomiast linia Zakopane – Szczyrbskie Pleso zostanie przedłużona. Dotrzemy nią aż do Podbańskiej. Dzięki temu łatwiej wyruszymy na Bystrą, Krywań i Kasprowy Wierch (ze słowackiej strony).

 

Sandra Zalewska

Fot. Gerard Banach.

Oceń ten artykuł
5.00
6
Zaloguj się, by skomentować