Znaleziono zaginioną turystkę

czwartek, 13 lipiec 2017 11:20

Ratownicy na podstawie szczątkowych informacji prowadzili poszukiwania zaginionej turystki. Akcja była prowadzona nocą, w trudnych warunkach pogodowych.

Wczoraj późnym wieczorem z ratownikami HZS skontaktowała się 31-letnia Słowenka. Była poważnie zdezorientowana i wyczerpana. Informacje, których udzieliła były szczątkowe. Powiedziała tylko, że znajduje się na szlaku, wspomniała też o jakimś wodospadzie i Bilikovej Chacie. Stopniowo komunikacja stawała się coraz trudniejsza, turystka przestała odpowiadać na zadawane pytania. Po czym ratownicy zupełnie stracili z nią kontakt.


Pięciu ratowników HZS razem z psem wyruszyło na poszukiwania turystki. Przeszukali teren wokół schroniska, aż do wodospadów Studennego Potoku, a następnie udali się w kierunku Olbrzymiego Wodospadu przy
Rainerowej Chacie.

 

Krótko przed północą, w bardzo trudnych warunkach - burzy i ulewnego deszczu, poszukiwana turystka została znaleziona na mostku przy Rainerowej Chacie. Była nieprzytomna. Udzielono jej pierwszej pomocy, a następnie, za pomocą noszy, przeniesiono do pobliskiego schroniska. Później samochodem została przewieziona na Hrebienok, skąd została zabrana przez RLP z Popradu.

 

Sandra Zalewska

 

Oceń ten artykuł
5.00
4
Zaloguj się, by skomentować