W wyniku konfliktu zostawił partnera w ścianie

środa, 12 lipiec 2017 12:52

10.07 informowaliśmy o akcji ratunkowej TOPR-u. Ratownicy udzielili wtedy pomocy taternikowi, który utknął na grani Rysów. Wspinacz skontaktował się z nami, podając szczegóły tego zdarzenia. Z jego relacji wynika, że został zostawiony na grani przez partnera, a podczas ich wspinaczki doszło do niecodziennego incydentu.  

 

Jak wynika z materiałów, które taternik przysłał do naszej redakcji, podczas wspinaczki doszło do sporu między partnerami. Dotyczył on kwestii bezpieczeństwa. Jeden ze wspinaczy miał uwagi co do sposobu asekuracji. Z powodu niezrozumienia ze strony partnera, podjął decyzję o zakończeniu wspinaczki. Jednak drugi wspinacz nie chciał o tym słyszeć i zaczął zachowywać się agresywnie. Według relacji poszkodowanego, stracił on kontrolę nad sobą, nie przyjął także propozycji rozmowy w bezpiecznym terenie. Z tego względu taternik postanowił wykonać telefon do TOPR-u. Jak twierdzi, podczas rozmowy partner wymuszał na nim podanie niepełnych informacji, które pomijały obecność na grani drugiego wspinacza. Ostatecznie uciekł on z grani, zabierając cały sprzęt wspinaczkowy i pozostawiając swojego partnera samego.

 

Na ten moment nie jest znana wersja wydarzeń z perspektywy drugiej strony konfliktu. Również TOPR nie wydał jeszcze oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

 

Sandra Zalewska

Fot. TOPR

Oceń ten artykuł
4.60
13
Zaloguj się, by skomentować