Tatry oblężone przez turystów

poniedziałek, 10 lipiec 2017 17:38

Choć zazwyczaj początek lipca nie był tak popularnym czasem na wyjazd w Tatry, to tego weekendu napłynęły tam tłumy turystów. Wielu spośród odwiedzających to goście z zagranicy, nawet z krajów arabskich.

Największe oblężenie można było obserwować na Gubałówce i Krupówkach. Tłok był widoczny także na tatrzańskich szlakach. Szybko zapełniły się parkingi na Palenicy i przy dolinie Kościeliskiej.

 

Zakopane i zakopianka znów zakorkowane

Ze względu na sezon letni, weekend i padający w piątek deszcz, który zniechęcał do spacerów, zarówno mieszkańcy jaki i turyści masowo poruszali się samochodami. Przejazd przez centrum Zakopanego był więc znacznie utrudniony. Korki tworzyły się również na Zakopiance. W piątek utrudnienia wystąpiły na odcinku Lubień - Rabka Zdrój. Zatory tworzyły się także na trasie Nowy Targ - Zakopane. Nie lepiej było w niedzielę. Korki ciągnęły się już od Zakopanego i sięgały mostu w Białym Dunajcu.Seria tragicznych zdarzeń

Podczas weekendu na podhalańskich drogach poniosło śmierć trzech motocyklistów. W piątek w wyniku czołowego zderzenia z samochodem w Podwilku zginęło małżeństwo z Finlandii, jadące w kierunku Chyżnego. Natomiast w sobotę w Skawie 26-letni motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w słup.Poniósł śmierć na miejscu.

Na zakopiance i Podhalu doszło również do innych wypadków. Na szczęście już bez ofiar śmiertelnych. W piątek późnym wieczorem do zderzenia doszło na zakopiance. Zderzyły się tam trzy auta. Na szczęście nikt nie został ranny. Natomiast w sobotni wieczór w Kościelisku samochód potrącił pieszego. Do zdarzenia doszło w rejonie Wojdyłówki w okolicy przejścia dla pieszych. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala.

 

Sandra Zalewska

Oceń ten artykuł
4.00
4
Zaloguj się, by skomentować