Wakacyjne wydarzenia kulturalne pod Tatrami

piątek, 07 lipiec 2017 17:52

Wakacje w górach to nie tylko wędrowanie po szlakach. Na wypoczywających pod Tatrami turystów czeka szereg atrakcji kulturalnych.

Dla miłośników kina idealną propozycją będzie trwający przez całe wakacje Festiwal Visa Kino Letnie. Projekcje filmów odbywają się na Kulturalnym Placu Niepodległości w Zakopanem. Każdego dnia na dużym ekranie będzie można zobaczyć ciekawą produkcję. W lipcu seanse rozpoczynają się o 22:00, natomiast w sierpniu o 21:30.


Inną propozycją kulturalną są spektakle teatralne odbywające się w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. Cieszą się one ogromną popularnością i gwarantują widzom świetną zabawę. Wydarzenie odbywa sie co tydzień, w środę o 20:00.


Ci, którzy chcą połączyć przyjemne z pożytecznym, mogą skorzystać z oferty Muzeum Tatrzańskiego. W każdy wtorek wakacji w godzinach 17.00-19.00 odbywają się tam podwieczorki muzealne, na których prezentowane są postaci związane z regionem. Można tu również zobaczyć pokazy sprzętu taternickiego i narciarskiego, znajdującego się w muzeum. Zajęcia są odpłatne. Koszt biletu normalnego to 7 zł, a ulgowego 5,50 zł.


Od początku lipca do września trwają też XVI Tatrzańskie Wici. To cykl różnorodnych imprez plenerowych odbywających się na terenie gmin Powiatu Tatrzańskiego. Najbliższe wydarzenie - "XVI Dzień Pstrąga" odbędzie się jutro w Białym Dunajcu. Na uczestników czekają zawody wędkarskie i konkurs kulinarny. Wśród planowanych wydarzeń znajdują się m.in. wybory góralskiej miss, cepra i ceperki roku, święto lasu, festyny i wiele innych.

 

Sandra Zalewska

Fot. zakopane.pl

Oceń ten artykuł
4.00
2
Zaloguj się, by skomentować