Sezon rowerowy w pełni

wtorek, 04 lipiec 2017 10:36

Początek lipca pod Tatrami jest niezwykle bogaty w wydarzenia kolarskie. Za nami już Rajd Kurierów Tatrzańskich. Teraz kolej na Tatra Road Race.

W sobotę odbył się jubileuszowy XV Rajd Kurierów Tatrzańskich. Mimo padającego deszczu, wzięło w nim udział 77 kolaży. Trasa rajdu rozpoczyna się i kończy w Kościelisku i liczy ok. 200 km. Zawodnicy pokonali na niej 2500 m przewyższeń. W najkrótszym czasie ukończył ją Janusz Żegleń, zajęło mu to 7 h 13 min 43 s. Wśród kobiet najszybsza okazała się Roksana Orzyszek, która dotarła na metę po 8 h i 54 min.

Już 8.07 czeka nas kolejne wydarzenie kolarskie. Tatra Road Race uchodzi za najtrudniejszy amatorski wyścig tego typu w Polsce. Zawody organizowane są na dwóch poziomach. Uczestnicy wyścigu startujący w klasie PRO pokonają aż 3500 m przewyższenia podczas 122 km górskiej trasy. Ci, którzy wybiorą klasę FUN zmierzą się z trasą o długości 55 km i 1500 m przewyższeń. Zawodnicy wyruszą sprzed hotelu Mercure Kasprowy w Zakopanem i przejadą pętlę przez Szaflary atrakcyjnymi górskimi drogami.