Wyjazd w Tatry - jak się za to zabrać?

wtorek, 16 maj 2017 10:56

Wybierając się na Podhale na pewno zastanawiasz się, jak tam dotrzeć, jakie atrakcje na Ciebie tam czekają i w jaki sposób możesz zaplanować czas, który tam spędzisz. Zanim zdecydujesz się na wyjazd, warto wiedzieć parę rzeczy na ten temat. Pomoże Ci to znaleźć gotowe propozycje rozwiązań trudności, jakie mogą się pojawić w trakcie przygotowań.

Każdy stały bywalec tatrzańskich okolic i ten, kto chce ruszyć w nie pierwszy raz, staje przed problemem, w jaki sposób dotrzeć w to urokliwe miejsce.  Brak dostępu do samochodu nie musi zatrzymywać Cię przed wypadem w góry. Masz przed sobą wiele innych możliwości dojazdu. Na Podhale jeżdżą zarówno autobusy, busy jak i pociągi. Przewoźnicy realizują takie kursy z różnych miast Polski, wystarczy tylko sprawdzić połączenia w dogodnym terminie.

No dobrze – myślisz - dojadę w Tatry, ale co dalej? Jak poruszać się po okolicy? Jak dojechać na Krupówki, Palenicę Białczańską, do Kir czy Kuźnic? Bez obaw, Podhale ma dobrze rozwiniętą sieć komunikacyjną, bez żadnego problemu dotrzesz do wybranego punktu miejscowymi busami, autobusami czy taksówką. Nie musisz się martwić o to, jak dotrzeć na szlak z miejsca zakwaterowania, bo podjeżdżają one w pobliże wejść do tatrzańskich dolin.

Co robić podczas wypoczynku w Tatrach? To kolejne pytanie, które może pojawić się w Twojej głowie. Największą atrakcją są niewątpliwie wycieczki po tatrzańskich szlakach. Piękno gór podziwianych po drodze zachwyca, a wysiłek wykonywany podczas wchodzenia na szczyty przynosi ogromną satysfakcję. Choć wielu osobom wyjazd na Podhale kojarzy się głównie z pieszymi wędrówkami, nogi nie są tu jedynym środkiem transportu. Dla miłośników innych form aktywnego spędzania czasu świetnym rozwiązaniem może być rower. Jest wiele miejsc, szlaków rowerowych, które można tu przemierzać.

Nie tylko latem warto odwiedzić tatrzańskie zakątki, zimą można szusować po stokach górskich na nartach. Oferta dla miłośników sportów zimowych jest bardzo bogata, na Podhalu mamy duży wybór tras o różnych stopniach trudności, każdy narciarz – początkujący i zaawansowany - znajdzie tu coś dla siebie.

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz podejmować aktywności fizycznej i wędrówki po szlakach są ponad Twoje siły, nie przejmuj się, nie musisz rezygnować z wypoczynku w górach. Na Ciebie również czeka tu wiele atrakcji. Możesz wybrać się na spływ Dunajcem lub zdecydować się na podziwianie Tatr z lotu ptaka.

A może potrzebujesz dnia odpoczynku, po pokonaniu męczącej trasy? Warto zwiedzić okoliczne miejscowości, zobaczyć charakterystyczną dla Podhala architekturę, porozmawiać z góralami, zaznajomić się z ich fascynującą kulturą, gwarą i opowiadaniami lub zajrzeć do miejscowych muzeów, by poznać niezwykle ciekawą historię tego regionu. Odpoczywając na Podtatrzu możesz również wziąć udział w wielu wyjątkowych wydarzeniach, organizowanych jedynie w tym miejscu. Kumoterki, góralski karnawał, sabałowe bajania, konkurs skoków narciarskich, to tylko nieliczne propozycje dla odwiedzających te rejony.  Jeśli jesteś ciekawy, co to za wydarzenia, chciałbyś się dowiedzieć więcej o atrakcjach czekających Cię na Podhalu, dokładnie zaplanować wyjazd w góry i znaleźć dogodne dla Ciebie połączenie, by tam dojechać, koniecznie zajrzyj na tę stronę:

https://www.goeuro.pl/podroz/podhale. Tam znajdziesz więcej informacji na ten temat.

Sandra Zalewska
Fot. www.goeuro.pl

Oceń ten artykuł
3.90
15
Zaloguj się, by skomentować