Jedziesz w majówkę do Morskiego Oka? Przeczytaj!

czwartek, 27 kwiecień 2017 14:07

W tym roku przed nami wyjątkowo długi weekend majowy. Spodziewamy się wielu turystów. Szczególnie tłoczno może być w najbardziej popularnych miejscach w Tatrach, m.in. w Morskim Oku. W trosce o to, aby wszystkim udało się bez większych komplikacji dotrzeć do wybranego celu, prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami.

Kierowco:

Na szlak wyrusz jak najwcześniej. Unikniesz korków i kolejek oraz tłoku na szlaku.

Jeśli masz możliwość, korzystaj z transportu publicznego, unikniesz problemów z dojazdem i opłat związanych z parkowaniem (za zaparkowanie samochodu osobowego zapłacisz 25 zł, za autobus 50 zł). Na szlak do Morskiego Oka, jak i do innych dolin tatrzańskich jeździ wiele busów.

Przez wyjazdem skontaktuj się z naszym Punktem Informacji Turystycznej (ul. Chałubińskiego 44, rondo Jana Pawła II, Zakopane, tel. (+48) 18 20 23 300, (+48) 18 20 63 799, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.), gdzie otrzymasz wszystkie potrzebne informacje.
Zachęcamy również do odwiedzenia naszej strony tpn.pl, gdzie oprócz aktualnych informacji o warunkach na szlakach, wydarzeniach itp. znajdziesz wiele cennych wskazówek przed wyprawą w Tatry.

W godzinach najbardziej wzmożonego ruchu służby – Policja, Straż Parku, Straż Pożarna – będą kierowały ruchem na drodze dojazdowej do Morskiego Oka i informowały o możliwościach zaparkowania. Dostosuj się do ich poleceń. Nie parkuj na poboczu drogi, zwiększy to utrudnienia w ruchu drogowym! Jeśli zajdzie taka potrzeba i pobocza drogi zostaną udostępnione do parkowania, samochody ustawiane będą przez oznakowane służby.

Jeśli wybierasz się w trakcie długiego weekendu na Słowację, zalecamy całkowite ominięcie odcinka drogi Wierch Poroniec – Łysa Polana. Przejazd przez Jurgów będzie łatwiejszy i szybszy.

Uwaga kierowcy autokarów – może nie być możliwości wjazdu na parking na Palenicy Białczańskiej. Miejscem postoju dla autokarów będzie parking na Łysej Polanie (stare przejście graniczne). Zalecamy wcześniejszy przyjazd, w razie zapełnienia i tego parkingu, kierowcy będą musieli szukać innego dozwolonego miejsca na zaparkowanie. Osoby przywiezione przez autokary ok. półtorakilometrowy odcinek z Łysej Polany na Palenicę Białczańską będą mogły pokonać pieszo lub skorzystać z kursujących busów.

Dołożymy wszelkich starań, by Twoje dotarcie na szlak było możliwie bezproblemowe, wiele zależy od natężenia ruchu. Jednak należy liczyć się z tym, że na drogach dojazdowych i szlakach będzie tłok.

Tatrzański Park Narodowy

Fot. Krzysztof Barcik.

Oceń ten artykuł
5.00
4
Zaloguj się, by skomentować