Za nami półmetek konkursu na najlepszą fotografię górską. Wielu chętnych na Mnicha!

piątek, 30 wrzesień 2016 18:09

Przełom września i października to zarazem półmetek konkursu fotograficznego „Uwolnij emocje zaklęte w górach!”, organizowanego przez Portal Tatrzański, Stowarzyszenie Wysokogórskich Przewodników Tatrzańskich oraz markę Marmot.

Nagrodą dla autorów 6 wybranych zdjęć jest wejście na Mnicha w towarzystwie i pod opieką przewodników z SWPT. Zdjęcia można wysyłać do 23 października, tydzień później nastąpi rozstrzygnięcie konkursu. Już dziś wiadomo, że będzie to niezwykle trudny wybór, gdyż poziom nadsyłanych prac jest wysoki, a chętnych do wejścia na Mnicha nie brakuje.

Niezwykle atrakcyjna z punktu widzenia miłośników gór nagroda spowodowała duże zainteresowanie osób chcących wejść 5 listopada na Mnicha (2 068 m n.p.m). Na skrzynki mailowe organizatorów codziennie spływają maile z fotkami ukazującymi emocje, jakie wyzwala w ludziach przebywanie w górach. Duża swoboda w zakresie formy przedstawienia aktywności górskiej oraz interpretacji własnych emocji sprzyja popularności konkursu.

Właśnie zdolność oddania własnych emocji stanowi motyw przewodni konkursu. Czym są one dla poszczególnych uczestników i w jaki sposób są uwalniane? Jak można je interpretować na podstawie przesłanych fotografii? Za co ludzie kochają góry i co daje im obcowanie z nimi? Odpowiedz na to pytanie znajduje się w galerii konkursowej umieszczonej na FanPage’u Portalu Tatrzańskiego (https://www.facebook.com/portaltatrzanski/photos/?tab=album&album_id=1292181070813096). Warto w nią wejść, przejrzeć zdjęcia i poczuć niesamowitą radość i energię, którą przekazują. A przy okazji, „lajkując” fotki swoich faworytów, pomóc im wygrać miejsce w zespole na Mnicha.

Dla przypomnienia: wygrywają 3 osoby, które w momencie zakończenia konkursu, czyli do 23 października włącznie zbiorą największą liczbę „lajków” oraz 3 osoby, których zdjęcia zostaną wyróżnione głosami organizatorów. Ich decyzję zainteresowani poznają 31 października. Zgłoszenia można wysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Do galerii trafią wyselekcjonowane zdjęcia spełniające warunki konkursu. Pełny regulamin zabawy dostępny jest na http://portaltatrzanski.com/aktualnosci/item/3326-regulamin-konkursu-uwolnij-emocje-zaklete-w-gorach.

Co zrozumiałe, duża popularność konkursu cieszy organizatorów. Dla marki Marmot, wspierającej sprzętowo SWPT to kolejny sukces, wpływający na wzrost zainteresowania jej produktami w Polsce, również w kręgach ludzi nie uczestniczących aktywnie w górskich wędrówkach. Czołowi producenci z branży outdoor są coraz bardziej elastyczni na zmiany i wyjście w stronę fanów szeroko rozumianej kategorii lifestyle. Doskonale widać to na przykładzie Marmota i jego obecnej, jesienno - zimowej kolekcji, już dostępnej w polskich sklepach. Z jednej strony wciąż jest to wysokiej jakości, stricte techniczna odzież zaprojektowana z myślą o użytkowaniu w trudnym terenie i niekorzystnych warunkach pogodowych. Z drugiej strony Marmot coraz większą wagę przywiązuję do aspektów takich jak dopasowany krój, bogata paleta kolorystyczna, oryginalne hafty czy widoczne plasowanie elementów brandowych. Niewątpliwie nadaje to odzieży charakteru fashion, zwłaszcza w kategorii kurtek czy kamizelek, i sprawia , że fani Marki chętnie identyfikują się z nią również w mieście.

Aktualną ofertę Marmota dostępną w polskich sklepach można sprawdzić za pomocą serwisu Ceneria - outdoorowej porównywarki cen – pod adresem: http://www.ceneria.pl/wyszukiwarka,0,0,0,0,Srch,srch.html?step=1&q=Marmot&q_id=0&SZUKAJ=

Piotr Miecznik

Fot. Mariusz Hajdarowicz

Oceń ten artykuł
5.00
1
Zaloguj się, by skomentować