Akcja charytatywna w Tatrach na rzecz chorej Wiktorii

poniedziałek, 05 wrzesień 2016 11:48

W dniach 9-11.09.2016 w Tatrzańskim Parku Narodowym będzie mieć miejsce akcja charytatywna pod nazwą „Góry dla Wiktorii Hajnas – trzy dni, sześć szczytów”. Celem tej akcji będzie zbiórka środków na leczenie i rehabilitację ciężko chorej, 2-letniej Wiktorii z okolic Jasła (woj. podkarpackie), a także propagowanie wpłacania pieniędzy na ten cel, na konto Beneficjenta w Fundacji.

Akcja charytatywna „Góry dla Wiktorii Hajnas – trzy dni, sześć szczytów”

W dniach 9-11. 09. 2016 w Tatrzańskim Parku Narodowym będzie mieć miejsce akcja charytatywna pod nazwą „Góry dla Wiktorii Hajnas – trzy dni, sześć szczytów”. Celem tej akcji będzie zbiórka środków na leczenie i rehabilitację ciężko chorej, 2-letniej Wiktorii z okolic Jasła (woj. podkarpackie), a także propagowanie wpłacania pieniędzy na ten cel, na konto Beneficjenta w Fundacji.

Wiktoria cierpi na wrodzony zespół chorób neurologicznych uniemożliwiających jej prawidłowy rozwój. Dziewczynka zmaga się z Zespołem Leigha, agenezją ciała modzelowatego, padaczką, oczopląsem oraz opóźnieniami psycho-ruchowymi. Jedynym ratunkiem jest dla Niej odpowiednio dobrane leczenie i specjalistyczna, kosztowna rehabilitacja, które pomagają w nabyciu przez Wiktorię nowych umiejętności oraz utrzymaniu tych już zdobytych.

Aby ułatwić Wiktorii i jej rodzicom walkę z chorobą, organizowana jest akcja charytatywna, z której dochód zostanie w całości przekazany na jej konto w Fundacji. Środki te pozwolą na sfinansowanie leczenia, suplementacji oraz usprawniania ruchowego dziecka.

Akcja polegać będzie na zbiórce pieniędzy na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz na rozdawaniu ulotek informacyjnych, mających zachęcić do wpłacania środków na konto Wiktorii w Fundacji. Aby nagłośnić całą akcję, jej organizator – Tomasz Rachfalski, postanowił wspiąć się w ciągu trzech weekendowych dni, na sześć tatrzańskich szczytów:

9. 09. – Kościelec, Świnica
10. 09. – Rysy, Szpiglasowy Wierch
11. 09. – Kasprowy Wierch, Kopa Kondracka

Nr konta Wiktorii w Fundacji:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym SŁONECZKO
Stawnica 33
77-400 Złotów
Spółdzielczy Bank Ludowy w Zakrzewie oddział Złotów
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
Z dopiskiem 93/H Wiktoria Hajnas

Wszelkie dodatkowe informacje znajdują się na profilach Facebook:
- Wsparcie dla Wiktorii
- Góry dla ludzi gór

Portal Tatrzański objął patronat nad akcją.

Krzysztof Barcik

Fot. Tomasz Rachfalski

Oceń ten artykuł
5.00
2
Zaloguj się, by skomentować