"Czyste Tatry" już w przyszły weekend!

piątek, 24 czerwiec 2016 17:36

W dniach 1-2 lipca wolontariusze z całej Polski zbiorą się w Zakopanem podczas 5. edycji akcji Czyste Tatry. Wspólnie z ambasadorami i organizatorami akcji wyruszą na tatrzańskie szlaki, by posprzątać to co zostawili po sobie inni. W wielkim finale, dla wszystkich miłośników czystych Tatr, zagra zespół Piersi!

Wypadek śmiertelny w Tatrach

Akcja Czyste Tatry, organizowana przez Stowarzyszenie Czysta Polska, ma zaledwie pięć lat, ale efekty jej krótkiej historii są zdumiewające. Co roku jednoczy wokół idei wspólnego sprzątania Tatr zaangażowane grono wolontariuszy, znane osobistości ze świata podróży, nauki, sportu i show-biznesu, a także wiele instytucji i firm, którym nie jest obojętny stan najpiękniejszych polskich gór. Ubiegłoroczne sprzątanie Polski w ramach akcji Czyste Tatry i partnerskiego projektu Barefoot Projekt Czysta Plaża zaangażowało 4747 ochotników. Organizatorzy liczą na podobną frekwencję również w tym roku i zachęcają wszystkich do rejestrowania się na stronie: www.czystetatry.pl. W tym roku, organizatorzy mają ambicję też pobić rekord Guinnessa w układaniu największego wzoru z materiałów wtórnych!

Sercem wydarzeń będą Tatry – to dla nich wolontariusze, ambasadorzy i organizatorzy akcji Czyste Tatry zbiorą się w pierwszych dniach lipca w Zakopanem. Na kilka dni w sercu miasta, na Równi Krupowej, stanie miasteczko akcji. Punktem centralnym będzie biuro Akcji, gdzie już od 30 czerwca będzie można rejestrować się na dostępnym dla wszystkich, bezpłatnym polu namiotowym. Z kolei przez cały piątek, 1 lipca, będzie można zapisywać się do udziału w akcji. W miasteczku organizatorzy, partnerzy i sponsorzy akcji zapewnią mnóstwo atrakcji, m.in.: kiermasz outdoorowy, blok górski z prelekcjami i pokazami filmów, turniej siatkarski oraz treningi przed wyjściem na tatrzańskie szlaki. Główny dzień akcji – 2 lipca – w całości poświęcony będzie na sprzątanie szlaków. Tego dnia wolontariusze sprawdzą swoje możliwości przy biciu rekordu Guinnessa w układaniu wzoru z materiałów wtórnych. Wysiłek wszystkich sprzątających uczestników zwieńczy koncert zespołu Piersi.

Stowarzyszenie Czysta Polska

Fot. www.facebook.com/CzysteTatry

Oceń ten artykuł
4.50
2
Zaloguj się, by skomentować