W piątek lepiej omijać Morskie Oko - komunikat TPN

czwartek, 16 czerwiec 2016 13:59

W dniu jutrzejszym w okolicach Palenicy Białczańskiej przewidywane są poważne utrudnienia. Prezentujemy komunikat Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Komunikat TPN

W związku z budową ronda w okolicach przejścia granicznego na Łysej Polanie, o którym informowaliśmy już wielokrotnie, w piątek (17 czerwca) wystąpią w tym rejonie duże utrudnienia w ruchu pojazdów. Na ten dzień zaplanowano układanie asfaltu. Ruch będzie odbywał się wahadłowo – oczekiwanie na przejazd może sięgać ok. 30 min. Parking na Łysej Polanie (który w związku z remontem parkingu na Palenicy Białczańskiej przeznaczony jest obecnie głównie dla autokarów) będzie jutro zamknięty.

W związku z powyższym prosimy:

Osoby udające się na Słowację o omijanie przejścia granicznego na Łysej Polanie.
Osoby pozostające na dłuższym wypoczynku o przełożenie wycieczek startujących z Palenicy Białczańskiej na inny dzień.
Przewodników tatrzańskich oraz grupy zorganizowane o przesunięcie zaplanowanych wycieczek do Morskiego Oka na inny dzień. W przypadku niemożliwości zmiany planów wycieczkowych należy zaplanować powrót autokaru na kwaterę lub skorzystać z parkingu po stronie słowackiej. Trzeba liczyć się również z koniecznością pieszego przejścia już od Łysej Polany, gdyż autokar może nie mieć możliwości przejazdu do Palenicy Białczańskiej.

Tatrzański Park Narodowy

Fot. Krzysztof Barcik

Oceń ten artykuł
5.00
2
Zaloguj się, by skomentować