Gotowi w góry? Zostań Partnerem Tatrzańskiego Parku Narodowego

czwartek, 09 czerwiec 2016 16:53

Sezon na wędrówki po Tatrach właśnie się rozpoczął. Coraz tłoczniej jest już nie tylko na najbardziej popularnych szlakach. W wyższych partiach gór z dnia na dzień śniegu jest coraz mniej, co zachęca również mniej doświadczonych turystów do zdobywania szczytów.

Czy o tej porze roku jest to rozsądny pomysł? Skoro w Zakopanem i okolicach panuje pełnia wiosny, to czy na szlakach sytuacja wygląda podobnie? Jak zaplanować wycieczkę na miarę swoich możliwości i jak się do niej należycie przygotować? Na te i inne pytania pomoże turystom odpowiedzieć program „Gotowi w góry” – projekt współpracy TPN z lokalnymi kwaterodawcami.

Już w połowie czerwca informacyjno-edukacyjne tablice zawisną w 100 pensjonatach pod Tatrami. Partnerzy programu wymienieni będą na stronie www.tpn.pl. Tym sposobem turyści nastawieni na aktywny wypoczynek w Tatrach będą mogli wybrać takie miejsce zakwaterowania, w którym znajdą informacje o aktualnych warunkach i zagrożeniach panujących na szlakach, prognozę pogody czy przydatne materiały związane z bezpieczeństwem w górach, jeszcze przed wyruszeniem na szlak.

Wszystkich chętnych – wynajmujących kwatery prywatne, prowadzących pensjonaty, hostele, hotele i inne miejsca noclegowe – zapraszamy do przyłączenia się do programu i wsparcie działań na rzecz bezpieczeństwa w Tatrach. Komplet tablic i materiałów informacyjnych czeka na ostatnich kilkunastu chętnych. Zgłoszenia prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

W połowie czerwca planujemy uroczystą inaugurację programu. Przed nami sezon letni, który niestety obfituje w wypadki w Tatrach. Wierzymy, że wspólnie uda nam się poprawić bezpieczeństwo turystów!

Patroni medialni: Radio Kraków, Tygodnik Podhalański, Portal Tatrzański

Tatrzański Park Narodowy

Fot. TPN

Oceń ten artykuł
5.00
2
Zaloguj się, by skomentować