Już niedługo w Tatrach kolejny Memoriał Jana Strzeleckiego!

poniedziałek, 29 luty 2016 17:50

Miło nam poinformować, że w tym roku Portal Tatrzański objął patronatem medialny kolejną edycję słynnego Memoriału Jana Strzeleckiego, który po raz 28. odbędzie się w Tatrach. Oto szczegółowa zapowiedź tego, co będzie działo się 12 marca w Tatrach Zachodnich:

XXVIII Memoriał Jana Strzeleckiego

Już czas, żeby poinformować stęsknionych i nieświadomych, że trwają przygotowania do kolejnej, XXVIII edycji Memoriału Jana Strzeleckiego ­ “kultowych” zawodów w narciarstwie wysokogórskim. Tegoroczne zawody zaplanowaliśmy na sobotę, 12 marca, a na teren sportowych zmagań wybraliśmy Tatry Zachodnie z bazą w schronisku w Dolinie Chochołowskiej.

Do pokonania będzie wyjątkowej urody trasa o długości ok. 18 km i sumie podejść ok. 1700 m (liczone z odcinkiem fakultatywnym). Będzie ona wiodła z Polany Chochołowskiej przez Przełęcz Iwaniacką i masyw Ornaku do Siwej Przełęczy, gdzie zlokalizowany będzie start zjazdu na czas do Doliny Starorobociańskiej z metą na Polanie Chochołowskiej. Na ambitniejszych zawodników po zjeździe do Doliny Starorobociańskiej czekać będzie jeszcze dodatkowe podejście na Siwą Przełęcz i dalej na Starorobociański Wierch, po czym kolejny zjazd do Doliny.

Trasa może się wydać znajoma, gdyż ostatni Memoriał w Tatrach Zachodnich również przebiegał przez masyw Ornaku. W tym sezonie, jak od paru lat, śniegu zbyt wiele nie ma, ale nie zrażamy się! Mamy nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje planów i zima na dobre zagości w Tatrach, tak byśmy mogli zapewnić Wam jak najlepsze warunki do ścigania.

Zapraszamy wszystkich miłośników skitouringu, również młodych adeptów narciarstwa wysokogórskiego w wieku od 15 lat.

Rusza odświeżona strona internetowa Memoriału: http://www.mjs.kw.krakow.pl/

Tam znajdziecie bieżące informacje, szczegółowy opis planowanej trasy, a zakładce Strefa Zawodnika regulamin i formularz zapisów.

Warto byście wiedzieli, że bieżące informacje oraz wspominki będą również zamieszczane na Facebooku: https://www.facebook.com/MemorialJanaStrzeleckiego

Ostrzcie krawędzie, polerujcie ślizgi, smarujcie foki i nie zapominajcie o kondycji!

Zapraszamy!

Portal Tatrzański i Organizatorzy XXVIII Memoriału Jana Strzeleckiego w Narciarstwie Wysokogórskim

Fot. Organizatorzy XXVIII Memoriału Jana Strzeleckiego w Narciarstwie Wysokogórskim

Oceń ten artykuł
0.00
0
Zaloguj się, by skomentować