Metr śniegu na Kasprowym - bardzo trudne warunki

czwartek, 11 luty 2016 12:39

Po ostatnim halnym w Tatry przyszły solidne opady śniegu. Na Kasprowym jest już metr śniegu - niestety wiatr, a potem silny opad znacznie pogorszyły warunki turystyczne.

Warunki w Tatrach po opadach śniegu

Przede wszystkim przestrzegamy turystów przed wychodzeniem w wyższe partie Tatr i tereny szczególnie zagrożone lawinami. Mamy obecnie 3. stopień, co więcej spodziewamy się, że może on jeszcze wzrosnąć. Sprawę utrudnia to, że szlaki są kompletnie nieprzetarte - najpierw ślady zawiał wiatr, a potem przysypało je śniegiem. Poruszanie się po górach w takich warunkach jest ekstremalnie trudne i co tu dużo mówić - nierozsądne.

Także w niższych partiach, ze względu na połamane drzewa, występują spore utrudnienia w ruchu turystycznym. Tak jest między innymi na szlaku na Kasprowy z Kuźnic, w Dolinie Małej Łąki, na ścieżce do Kaplicy Braci Albertynów na Śpiącej Górce, na szlakach z Rusinowej Polany na Rówień Waksmundzką i Polanę pod Wołoszynem oraz w Dolinie Pańszczycy.

Zasypało także Zakopane i całe Podhale. Nienajlepsza sytuacja panuje na drogach lokalnych. Poruszając się autem po okolicy należy zachować szczególną ostrożność.

Krzysztof Barcik

Fot. kamery.topr.pl

Oceń ten artykuł
0.00
0
Zaloguj się, by skomentować