Tak będą wyglądały nowe wejścia do TPN!

poniedziałek, 14 grudzień 2015 12:20

W piątek 11 grudnia odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu na wykonanie koncepcji architektoniczno-funkcjonalnej punktów wejścia do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Spośród 27 ocenianych prac wybrano 3 najlepsze, z których jedna może zostać zrealizowana.

Pierwsze miejsce zdobyła pracownia 2pm Piotr Musiałowski z Warszawy. Jak oceniło jury, praca najlepiej spośród złożonych projektów wpisuje się w krajobraz tatrzański, odpowiada na wymagania regulaminu, czyli zaproponowanie współczesnych form odwołujących się do tradycji bez bezpośredniego naśladownictwa stylu regionalnego.

Drugie i trzecie miejsce zajęły kolejno pracownie: APP Wojciech Marciniak i EMA STUDIO – Ewelina Siestrzewitowska, Mateusz Gierszon i Antoni Surowiak.

Aktualne punkty wejścia do Parku to obiekty kilkunastoletnie. Najczęściej drewniane, w wielu miejscach na tyle zniszczone, że wymagają coraz częstszych remontów. Nie są dostosowane do obecnej wielkości ruchu turystycznego i nie odpowiadają dzisiejszym potrzebom użytkowników

Tatrzański Park Narodowy

Fot. www.2pm.com.pl

Oceń ten artykuł
1.00
3
Zaloguj się, by skomentować