Będzie książka wyjść taternickich na Szałasiskach

czwartek, 13 sierpień 2015 12:41

Jak poinformował Polski Związek Alpinizmu, powołując się na informacje uzyskane od pracownicy TPN, Bogusławy Chlipały, w najbliższych dniach w taborze na Szałasiskach umieszczona zostanie dodatkowa książka wyjść taternickich.

Książka wyjść na Szałasiskach

Sprawa ma związek z ostatnią kontrolą na Mnichu, która wywołała konsternację w środowisku taterników. TPN tłumaczy, że nie chce represjonować wspinaczy i karać ich mandatami, a jedynie wyegzekwować spełnienie jedynego obowiązku, który na nich ciąży. Aby im to ułatwić, umieści książkę w ich obozowisku.

Zalecamy wpisywanie się do książki. Co prawda, jak informuje portal wspinanie.pl, mandaty wystawione w ostatnim czasie wynosiły zazwyczaj 50 zł i nie dotyczyły wszystkich (niektórym udzielono tylko pouczeń), jednakże ze względu na nacisk, jaki kładzie na tę sprawę TPN, zdecydowanie należy stwierdzić, że nie warto narażać się na koszta. Nie próbujcie także wychodzić poza szlak w celach nietaternickich - kilku takim grupom przy okazji ostatniej kontroli wręczono mandaty.

Krzysztof Barcik

Fot. pza.org.pl

Oceń ten artykuł
5.00
2
Zaloguj się, by skomentować