Warunki w Tatrach 31 lipca - 2 sierpnia

piątek, 31 lipiec 2015 11:58

Przed nami pozytywny weekend w Tatrach. Dziś i w niedzielę istnieje co prawda niewielka szansa na deszcz, ale już ci, którzy wybiorą się w góry w sobotę, będą mogli cieszyć się doskonałymi warunkami.

Informacje dla osób udających się w góry

Dziś ostatni dzień lipca – słońce wstało o godz. 5:08, zajdzie o 20:23. Ostatni miesiąc w pogodzie można ocenić pozytywnie. Mimo kilku gorszych dni przeważała pozytywna aura, czasami aż „za bardzo pozytywna”, co objawiało się niemiłosiernymi upałami. W ostatnich dniach padało, toteż szlaki były mokre i zabłocone, jednakże obecnie sytuacja zdecydowanie się poprawia. Przypominamy, że w góry można wychodzić tylko od świtu do zmierzchu. Zapraszamy na prognozę szczegółową:

Piątek, 31 lipca

Aktualnie w Tatrach przelotny deszczyk. Opady powinny jednak zaniknąć całkowicie po godzinie 13. Chmury, które obecnie przesłaniają 80% nieba w ciągu dnia będą się przerzedzać, aby całkowicie zniknąć około godz. 20. Temperatura w Zakopanem wynosi 16 st. C, na Kasprowym Wierchu zaś 9. Wieje lekki wiatr w porywach osiągający 25 km/h. Ciśnienie na wysokości 2000 m wynosi 1017 hPa, a w następnych dniach będzie nieznacznie rosnąć. Zachód słońca o 20:23.

Sobota, 1 sierpnia

Sierpień przywita nas niemal czystym niebem i brakiem opadów. Przez cały dzień panować będzie przyjemna temperatura – od 18 st. C w dolinach do 11 st. C na graniach. Wiatr powieje z prędkością około 10 km/h, w porywach do 20 km/h. Ciśnienie na Kasprowym wyniesie 1019 hPa. Szykują się więc doskonałe warunki do podróżowania po szlakach. Słońce nad Tatrami zajdzie tym razem o godzinie 20:22.

Niedziela, 2 sierpnia

W nocy z soboty na niedzielę zacznie się chmurzyć, a między godziną 5 a 7 rano może lekko pokropić. Przez pozostałą część dnia będzie również pochmurno, ale nie powinno padać. Temperatura podobna do dnia poprzedniego – od 18 st. C w Zakopanem, do 11 st. C na tatrzańskich turniach. Wiatr osłabnie, będzie praktycznie nieodczuwalny. Ciśnienie wyniesie 1021 hPa. Zachód słońca będzie miał miejsce o 20:20.

Osoby nastawione na piękne widoki i przyjemną aurę powinny na wycieczkę wybrać sobotę. Niemniej jednak pozostałe dni weekendu będą również nienajgorsze. Zapraszamy serdecznie w Tatry!

Krzysztof Barcik

Fot. www.pkl.pl

Oceń ten artykuł
5.00
2
Zaloguj się, by skomentować