W Tatrach powstaje nowy szlak!

wtorek, 21 lipiec 2015 11:47

W Tatrach słowackich powstaje nowy szlak dla turystów. Połączy on górną stację nowej kolejki w Dolinie Salatyńskiej ze zboczami Przedniego Salatyna, skąd można udać się na Brestową.

Nowy szlak w Tatrach

Szlak ma być nową atrakcją dla turystów, zaprojektowaną tak, aby kolejka, przeznaczona w zimie dla narciarzy, latem była również zagospodarowana. Wyjazd nią kosztuje 6 euro lub gdy mamy paragon za parkowanie - 4 euro. Dalej można udać się piechotą, choć szlak nie jest jeszcze skończony. W dolnej części, w lesie, na drzewach zaznaczono prowizoryczne żółte znaki. Wyżej, na otwartej przestrzeni, ustawiono paliki, które ułatwiają orientację w przebiegu ścieżki na trawiastym zboczu. Szlak jest już w 3/4 przekopany, na trasie można spotkać ekipę budowlaną. Ze względu na ogrom pracy trudno jednak się spodziewać, że będzie on w pełni gotowy jeszcze w tym sezonie.

Nowy szlak będzie miał długość 1,7 km przy przewyższeniu 300 m. Przejście tego odcinka zajmie około 40-50 minut. Aby dostać się na Brestową, należy doliczyć jeszcze ok. 20 minut granią, po istniejących już od dawna niebieskich znakach.

Poniżej prezentujemy materiały ilustrujące przebieg szlaku, przygotowane przez Pana Zbigniewsa Gołębiewskiego oraz kilka zdjęć z przejścia nowego odcinka.

Krzysztof Barcik

Fot. Zbyszek Golebievski

Oceń ten artykuł
4.20
5
Zaloguj się, by skomentować