Będą zmiany w funkcjonowaniu kolejki na Kasprowy?

piątek, 19 czerwiec 2015 11:22

TPN jest zaniepokojony przedłużeniem czasu pracy kolejki na Kasprowy Wierch na okres wakacji. Według władz parku zaszkodzi to przyrodzie.

Spór o kolejkę na Kasprowy

O sprawie czytamy w portalu Onet. Porozumienie pomiędzy TPN i PKL uregulowało liczbę osób wwożonych na szczyt. Dla sezonu zimowego wynosi ona 360 osób, jednakże latem jest ograniczana do 180 osób. To znacznie mniej niż możliwości kolejki. Dlatego też PKL próbuje rekompensować turystom ograniczenia poprzez wydłużenie czasu pracy kolejki, korzystając z dłuższego dnia. W efekcie zamiast od 8 do 18.30 kolejka w wakacje kursuje od 7 do 21. Nie podoba się to władzom TPN. Problem w tym, że wspomniane porozumienie nie reguluje czasu pracy kolejki. TPN zapowiada, że będzie chciał w tej sprawie rozpocząć negocjacje.

Tymczasem władze PKL prą w zupełnie przeciwnym kierunku. Właściciele kolejki chcieliby zwiększenia dopuszczalnej liczby osób transportowanych na szczyt. Argumentują, że droga inwestycja, jaką jest kolejka, obecne nie jest wykorzystywana na miarę swoich możliwości. Kto ma rację?

Krzysztof Barcik

Fot. Krzysztof Barcik

Oceń ten artykuł
5.00
3
Zaloguj się, by skomentować