Na Rysy w adidasach, dresie i zamkniętym szlakiem

wtorek, 26 maj 2015 12:51

Polscy turyści uratowali wczoraj pod Rysami dwóch Hiszpanów, którzy wybrali się w Tatry w cienkich dresach, w adidasach i bez jakiegokolwiek sprzętu do turystyki zimowej.

W adidasach na Rysy

Co więcej, Hiszpanie podeszli na Rysy zamkniętym szlakiem od strony słowackiej. Tam trudności są dużo mniejsze niż po naszej stronie. Rozochoceni turyści postanowili nie posiadając raków ani nawet mapy Tatr polskich zejść nad Morskie Oko i... zwiedzić Zakopane. Zakończyło się dramatycznym wołaniem o pomoc, które usłyszeli dwaj przypadkowi polscy turyści. Okryli oni skrajnie wychłodzonych Hiszpanów folią NRC, podali im ciepłą herbatę i zadzwonili do TOPR.

Tam usłyszeli, że ze względu na trudne warunki ratownicy mogą dotrzeć najwcześniej za dwie godziny. Zdecydowano, że Polacy sprowadzą Hiszpanów na dół samodzielnie. Mozolna akcja wyrąbywania stopni w śniegu dla nieodpowiedzialnych turysów i pomocy w asekuracji zakończyła się sukcesem i Hiszpanie dotarli do Morskiego Oka, gdzie obecnie odpoczywają po traumatycznych przeżyciach.

Krzysztof Barcik

Fot. Krzysztof Iwanicki

Oceń ten artykuł
5.00
11
Zaloguj się, by skomentować