Trwają poszukiwania - prośba o pomoc!

poniedziałek, 23 luty 2015 10:53

Od soboty trwają poszukiwania dwójki turystów, którzy nie dotarli na noc do schroniska w Pięciu Stawach mimo wcześniejszych zapowiedzi. Jeden z zaginionych to znany uczestnik naszej tatrzańskiej społeczności.

Zaginęli w Tatrach

Mężczyźni pozostawili samochód w Brzezinach i wyruszyli w góry. Mieli przejść z Hali Gąsienicowej przez Zawrat do Pięciu Stawów i tam spędzić noc. Nie dotarli. Ok. godziny 14 w sobotę urwał się z nimi kontakt. Nie wiadomo, gdzie są. TOPR cały dzień szukał wczoraj zaginionych w rejonie od Świnicy aż po Dolinę Waksmundzką. Latał śmigłowiec, ratownicy przeszukali także pieszo całą Orlą Perć. Sprawdzano nawet pobliskie lawiniska. Niestety nikogo nie znaleziono.

TOPR prosi o pomoc

TOPR opublikował zdjęcia dwójki poszukiwanych, które zamieściliśmy powyżej. Ktokolwiek był w ten dzień w górach i mógłby wskazać kierunek marszu zaginionych, proszony jest o kontakt z numerem 601 100 300.

Za pośrednictwem Grupy Tatrzańskiej Pani Barbara Musiał-Merkowska poinformowała, że zaginieni to Vader Kalvin i Marek Kolawa. Ten pierwszy to znany uczestnik naszej społeczności, często udzielający się w Internecie. Również z Panią Barbarą mogą kontaktować się wszyscy, którzy mogą coś wiedzieć. Jej nr tel. to 788 053 338.

Jak informuje Tygodnik Podhalański, TOPR otrzymał kilka zdjęć zaginionych. Wynika z nich, że na pewno byli oni na Zawracie. Widziani byli też pod progiem Dolinki Pustej, gdzie znajdują się lawiniska. Niestety w związku z tym TOPR bierze pod uwagę to, że turyści zostali przysypani.

Krzysztof Barcik

Fot. TOPR

Oceń ten artykuł
5.00
5
Zaloguj się, by skomentować