Brak kolejki do kolejki na Kasprowy

poniedziałek, 26 styczeń 2015 14:03

Po raz pierwszy od kilkunastu lat w środku sezonu narciarskiego praktycznie nie ma kolejek do kolejki na Kasprowy Wierch – donosi Radio Kraków.

Bilety online na Kasprowy Wierch

Przyzwyczailiśmy się już chyba do widoku niekończącego się ogonka ludzi w Kuźnicach. Tymczasem taki widok być może przechodzi do historii. Wszystko dzięki uruchomieniu sprzedaży biletów przez Internet i w biletomatach, do której chyba turyści zaczynają się przyzwyczajać. Od kilkunastu dni na Kasprowym można jeździć na nartach, a kolejek w Kuźnicach nie widać. Nie znaczy to, że zainteresowanie zmalało. Zmieniły się zwyczaje ludzi.

Czy taka sytuacja będzie mieć miejsce również latem? Chciałoby się, ale może być to trudniejsze do osiągnięcia. Raz, że latem kolejka może przewozić o połowę ludzi mniej, a dwa, że narciarze, którzy stanowią większość zimowych turystów, są dużo bardziej świadomą grupą od letnich spacerowiczów i jak się podejrzewa, łatwiej ich przekonać do nowinek. Jeszcze przecież zeszłego lata pod kasami w Kuźnicach wielki baner informował o możliwości zakupu biletu przez Internet, a kilka metrów obok pod okienkami dochodziło do rękoczynów, bo przecież „Pan tu nie stał”... Czy tak będzie też w tym roku? Pożyjemy, zobaczymy...

Krzysztof Barcik

fot. Krzysztof Barcik

Oceń ten artykuł
4.50
8

1 komentarz

  • Gelo poniedziałek, 26 styczeń 2015 20:02 napisane przez Gelo

    bilety online sa sporo drozsze, w dodatku nei mozna zakupic z nalezna znzka dla czlonkow pttk!

Zaloguj się, by skomentować