Utrudnienia w związku z halnym

środa, 05 listopad 2014 09:02

W Tatrach nadal wieje wiatr halny. Wichura stopniowo słabnie, ale podmuchy nadal osiągają prędkości zbliżone do 100 km/h. Tatrzański Park Narodowy nadal odradza wychodzenie w góry i informuje o utrudnieniach.

Powalone drzewa na szlakach

Wczorajszy wiatr poczynił spore szkody w drzewostanie parku. Na wielu szlakach leżą drzewa, które sukcesywnie będą usuwane. Póki co jednak odradza się podróżowanie po górach. Zresztą do niedawna sam dojazd pod szlaki nie był zbyt komfortowy – wczoraj przez jakiś czas zablokowana była droga na Łysą Polanę.

TPN nie sprzedaje biletów

Z powodu wiatru nie kursuje kolejka na Kasprowy Wierch. Halny unieruchomił także fasiągi na drodze do Morskiego Oka. Ze względu na sporą liczbę utrudnień władze parku postanowiły nie prowadzić dziś sprzedaży biletów wstępu.

Nie wychodźmy w góry

Halny będzie w najbliższych dniach ustępował, a powalone drzewa zostaną usunięte. Będzie więc sporo okazji do wyjścia w Tatry. Tym bardziej, póki panują tam bardzo trudne warunki, pozostańmy w domach i pensjonatach, czekając na poprawę pogody. Lekceważenie ostrzeżeń może być groźne w skutkach. Silny halny nie tylko łamie drzewa, ale i potrafi powalić człowieka, co w trudnym, eksponowanym terenie może mieć tragiczne skutki.

Krzysztof Barcik

Fot. www.pkl.pl

Oceń ten artykuł
5.00
1
Zaloguj się, by skomentować