Śnieg spadnie także w Zakopanem

poniedziałek, 20 październik 2014 15:55

Tatry od wysokości 2200 m przyprószone są śniegiem. W najbliższych dniach jednak ilość białego puchu w okolicy może się znacznie zwiększyć. Nadchodzi bowiem ochłodzenie i opady śniegu.

Śnieg także w Zakopanem

Opady mają zacząć się w środę, a śniegu oczekuje się także w Zakopanem. Początkowo, około 2 w nocy zacznie padać deszcz. Z godziny na godzinę temperatura będzie spadać, a opady zaczną przechodzić w śnieg. Ostatecznie w środę termometry zanotują zaledwie 3 st. C w ciągu dnia. W czwartek ma być podobnie, a w piątek temperatura spadnie nawet w okolice 0 st. C.

W Tatrach będzie mroźno

W czasie gdy na wysokości 1000 m będziemy mieli do czynienia jedynie z przedsmakiem zimy, wysoko w górach warunki zmienią się na wybitnie zimowe. Mróz chwyci już we wtorek wieczorem i będzie trzymać aż do piątku, gdy osiągnie maksymalną wartość -5 st. C.

Ostrożnie na szlakach

Najbliższy tydzień nie będzie więc sprzyjającym czasem do górskich podróży. Ilość śniegu wzrośnie, ale nie wszędzie jeszcze będzie dało się skorzystać z raków, a podróżowanie bez sprzętu może skończyć się tragicznie.

Krzysztof Barcik

Fot. Flickr.com

Oceń ten artykuł
5.00
2
Zaloguj się, by skomentować