Spam na profilu TPN

piątek, 26 wrzesień 2014 14:44

„Spór o Morskie Oko” wszedł w nową fazę. Od jakiegoś czasu na oficjalnym profilu Tatrzańskiego Parku Narodowego pod każdym postem masowo pojawia się spam.

Chodzi oczywiście o wywarcie presji na władzach parku w celu likwidacji transportu konnego do Morskiego Oka. Internauci wklejają zdjęcia, linki i filmy przedstawiające konie na drodze z Palenicy Białczańskiej na Polanę Włosienica. Nie oszczędzają nawet postów nie mających nic wspólnego z Morskim Okiem, czy nawet z Tatrami. TPN nie usuwa komentarzy.

 

Władze TPN znajdują się teraz w nieciekawej sytuacji. Testy meleksów wypadły dobrze, ale nie przypadły do gustu fiakrom. Dodatkowo internauci domagają się natychmiastowego wycofania koni, podczas gdy TPN planował stopniową ewolucję. Władze parku muszą pogodzić dobro koni nie tylko z interesem rodzin żyjących z fasiągów, ale także turystów korzystających z ich usług, wśród których przeważają zwolennicy pozostawienia koni.

 

Krzysztof Barcik

Fot. facebook.com/TatrzanskiParkNarodowy

Oceń ten artykuł
1.40
20

11 komentarzy

 • karo88 niedziela, 28 wrzesień 2014 09:38 napisane przez karo88

  Idiotyczna akcja... rodem z podstawowki daj 1 na profil TPN. Żenada i głownie agresja , co to da koniom?Czy jesteście Państwo pokazać coś więcej niż łzawe obrazki i idiotyczne akcje?

 • max sobota, 27 wrzesień 2014 23:40 napisane przez max

  Dobre sobie, spam. To konkretna akcja skierowana do konkretnego adresata. TPN czerpie korzyści materialne z zamęczania koni na śmierć. Po maksymalnie 2 latach te konie idą do rzeźni. Tak fiakrzy "kochają" konie. Czy portal tatrzański również popiera ten haniebny proceder???

 • korusiu sobota, 27 wrzesień 2014 23:24 napisane przez korusiu

  spam? chyba raczej bolesna prawda, której z uporem maniaka tpn zaprzecza; a pan barcik nie ma przypadkiem kogoś na fasiągach?

 • ola sobota, 27 wrzesień 2014 22:32 napisane przez ola

  Spamem to na razie można określić działalność instytucji, na którą wszyscy zrzucamy się jako podatnicy! Jak można walić taką hipokryzją i tak przeinaczać znaczenie słów. ŻENADA! Domaganie się przestrzegania prawa (ustawa o prawach zwierząt się kłania) nazywacie spamem?! A schodząc już z tonów formalnych - trzeba być pozbawionym jakichkolwiek wyższych uczuć, żeby nie bolało tak po ludzku serce, gdy widzi się te dręczone zwierzęta, które w podzięce za to, że żywią tych ludzi, są mordowane w rzeźniach. Skojarzenia.... bardzo niepokojące, nie tylko my ludzie mamy prawa na tej Ziemi, bo nie tylko my na niej żyjemy!

 • Aster City sobota, 27 wrzesień 2014 22:16 napisane przez Aster City

  Zmuszanie koni do pracy w przeciążeniu wyczerpuje znamiona przestępstwa znęcania się nad zwierzętami (art. 6 ust. 2 pkt 10 ustawy o ochronie zwierząt).
  Co w tym dziwnego, że organizacje ochrony zwierząt domagają się NATYCHMIASTOWEGO zaprzestania znęcania się nad końmi? To tak jakby się oburzać, gdyby Towarzystwo Przyjaciół Dzieci żądało od rodziców i nauczycieli natychmiastowego zaprzestania znęcania się nad dziećmi!

 • Woj sobota, 27 wrzesień 2014 20:49 napisane przez Woj

  Testy me leków nie przypadły do gustu fiakrom. Rzeczywiście, meleksy po prostu zakończą ich rozbójniczą działalność. Pytanie, dlaczego TPN to wspiera? Zatraciliście nie tylko poczucie przyzwoitości, człowieczeństwa ale też mijacie się z sensem swojego istnienia. Za ile to sprzedaliście?

 • Drakula sobota, 27 wrzesień 2014 20:31 napisane przez Drakula

  "Spamowanie" idzie na cały świat. Choć to nie spamowanie, tylko podawanie faktów na temat. Niech wszyscy wiedzą, że TPN znęca się nad końmi i łamie przepisy.

 • jestwyzej sobota, 27 wrzesień 2014 20:08 napisane przez jestwyzej

  "zwolennicy" to w większości lobby czerpiące korzyści z udręczania koni, które po prostu Wam płaci za przychylne wpisy a "zwolennicy" wśród turystów to ludzie, którzy zwyczajnie nie mają pojęcia o prawdziwym losie koni. Może takie nagranie panu Barcikowi i reszcie turystów otworzy oczy na istotę problemu wykorzystywania koni w MOku? https://www.youtube.com/watch?v=BSUH5i_RWW8

 • m sobota, 27 wrzesień 2014 19:56 napisane przez m

  Autor tekstu powinien zapoznać się z definicją słowa spam, ponieważ nie umie jej używać. To nie jest spam, to są wpisy dokładnie na temat związany z TPN. Nie muszą się Portalowi Tatrzańskiemu podobać, ale miejmy jakieś złudzenie obiektywizmu, co?

 • fawn sobota, 27 wrzesień 2014 19:52 napisane przez fawn

  Dzk,
  Z całym szacunkiem, ale akurat z gimnazjum to ja tam nikogo nie widziałam, wszyscy jesteśmy dorosłymi, samodzielnie myślącymi ludźmi, większość z nas nawet nie jest członkami żadnych organizacji pro-zwierzęcych, po prostu PO LUDZKU mamy dość takiego okrucieństwa, dziejącego się codziennie za przyzwoleniem instytucji, która z samego założenia powinna zwierzęta CHRONIĆ!!!!! Nie licz na to, że przestaniemy.... aż do skutku!
  Imbecyli bez serca nie pozdrawiam.

Zaloguj się, by skomentować