Za nami ostatni weekend wakacji

poniedziałek, 01 wrzesień 2014 17:15

Stosunkowo spokojnie minął ostatni weekend wakacji. Ratownicy nie mieli dużo pracy - było kilka akcji, ale na szczęście żaden turysta nie odniósł poważniejszych obrażeń.

TOPR w sobotę latał dwukrotnie. Najpierw w Kobylarzowym Żlebie ranna została turystka, a potem na Mnichu lekko ucierpiał taternik. W niedzielę odnotowano tylko omdlenie w Dolinie Jaworzynki. HZS w tym czasie pomagał turystom w Dolinie Furkotnej i w Dolinie Małej Zimnej Wody. W obydwu przypadkach chodziło o lekkie kontuzje nóg.

 

Sezon wakacyjny można zaliczyć do udanych. Według wstępnych obliczeń Tatry odwiedziło około miliona osób, najwięcej między 15 a 17 sierpnia - ok. 75 tys. 1/3 wszystkich turystów wybrała wycieczkę nad Morskie Oko. TOPR musiał interweniować około 160 razy, z czego ponad 70 razy z użyciem śmigłowca. W polskich Tatrach mieliśmy 3 wypadki śmiertelne.

 

Krzysztof Barcik

Fot. Krzysztof Barcik

Oceń ten artykuł
4.75
4

2 komentarzy

  • ratujkonie wtorek, 02 wrzesień 2014 00:16 napisane przez ratujkonie

    CODZIENNIE NAD MORSKIM OKIEM DOCHODZI DO PRZESTEPSTWA!!! KONIE CIAGNACE WOZY Z LENIWYMI TURYSTAMI PRACUJA PONAD SWOJE SIŁY. WIELE KONI PADŁO, WIELE PO JEDNYM SEZONIE TRAFIA DO RZEŹNI BO NIE MA JUŻ SIŁ PRACOWAĆ. GÓRALE W POGONI ZA ZAROBKIEM SA BEZWZGLEDNI, PRZEŁADOWUJA WOZY I ROBIA KILKA KURSÓW DZIENNIE. PRZECIAZENIE WOZU WYNOSI 200% POWYZEJ NORMY. WEDŁUG USTAWY O OCHRONIE PRAW ZWIERZAT PRZECIAZANIE ZWIERZAT POCIAGOWYCH JEST PRZESTEPSTWEM. MIMO NAGŁASNIANIA SPRAWY TURYSCI I TAK ŁADUJA DUPSKA NA WOZY PRZEDŁUZAJAC GEHENNE TYCH ZWIERZAT. MÓWIMY STANOWCZO DOSC!!! JESLI JESTES CZŁOWIEKIEM A NIE POTWOREM BEZ SERCA PODPISZ PETYCJE, WYSTARCZY WPISAC W GOOGLE KONIE MORSKIE OKO PETYCJA. TO NIEDOPUSZCZALNE BY W CYWILIZOWANYM SWIECIE DOCHODZIŁO DO SYTUACJI JAK NAD MORSKIM OKIEM!!!

  • irena L. poniedziałek, 01 wrzesień 2014 23:09 napisane przez irena L.

    Na pewno nie turyści jadą zaprzęgiem konnym,tylko Ci którzy docelowo na piwko do schroniska ... Byle szybciej ,zrobić sobie fotkę i wrzucić na neta i opowiadać jaki to ze mnie turysta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zaloguj się, by skomentować