Wyniki sekcji zwłok padniętego konia

poniedziałek, 11 sierpień 2014 14:14

W związku z wczorajszym incydentem na drodze do Morskiego Oka, w którym padł koń, dziś przeprowadzono sekcję zwłok. Oto informacja od TPN:

Dzisiejsza sekcja zwłok wykazała, że śmierć Jukona nastąpiła w wyniku pęknięcia aorty i zawału mięśnia sercowego. Wg specjalistów przyczyną mogły być; uwarunkowania genetyczne, postinfekcyjnie lub pourazowo osłabiona ścinana aorty, rozwarstwiający tętniak aorty. Prawdopodobieństwo, że przyczyną zgonu był wysiłek jest niewielkie.

W najbliższy czwartek (14.08.) w budynku dyrekcji TPN odbędzie się narada w sprawie przyszłości transportu do Morskiego Oka, na której obecni będą lekarze weterynarii, organizacje prozwierzęce oraz przedstawiciele TPN.


Tatrzański Park Narodowy

Fot. Krzysztof Barcik


Oceń ten artykuł
3.50
8

6 komentarzy

 • Marzena poniedziałek, 11 sierpień 2014 21:18 napisane przez Marzena

  Byłam dzisiaj na Polanie Chochlowskiej,tam bardzo duze wzięcie mają rowery ,jeździ również pociąg mechaniczny,wydaje mi się ,że jest to bardzo dobre rozwiązanie.Są owszem bryczki jednokonne ale koniki nie mają tak trudnej trasy do przebycia jak ta do Morskiego Oka.

 • Grzesiek poniedziałek, 11 sierpień 2014 20:31 napisane przez Grzesiek

  6-8 osób w lekkiej bryczce, 2 konie, 3 kursy dziennie i nie będzie trupów.
  Górale będą mieli dutki, no może nie tyle co teraz ale wystarczy żeby przeżyć do zimy i.... 6 osób w saniach, 2 konie, 3 kursy dziennie.... mała łyżeczka jest dużo zdrowsza - porównując sylwetki górali co pracują inaczej, nie wysługują się zwierakami :)

 • sesass poniedziałek, 11 sierpień 2014 19:29 napisane przez sesass

  Kolejka elektryczna powinna tam jezdzić, na akmulatory, żeby było ekologicznie.

 • Beata Kuźma poniedziałek, 11 sierpień 2014 17:44 napisane przez Beata Kuźma

  Jeśli ludzie jadą w góry to niech sobie uświadomią, że tam raczej powinni poruszać się na nogach - swoich nogach! Góry są dla ludzi, którzy wędrują, a nie dla wygodnickich, którzy siadają na powóz i czekają aż konie je dowiozą do celu. Może turystów przypnijmy do powozu i niech ciągną wóz z 20-30 osobami. Zobaczymy czy dadzą radę. Błagam, zabrońcie tego procederu! A turyści myślcie! Idźcie na swoich nogach, a jeśli to nie nie ruszajcie w góry!

 • Marzne poniedziałek, 11 sierpień 2014 17:29 napisane przez Marzne

  Przestańcie się ośmieszać w tym Tatrzańskim Parku Narodowym!

 • MAATER poniedziałek, 11 sierpień 2014 15:25 napisane przez MAATER

  Fajnie kazdy mowi o zakazach to jak bywacie tam to poproatu nie korzystajcie z tych uslug. Niedawno byla moja kolezanka i woznica wpychal ludzi ponad norme..

Zaloguj się, by skomentować