Ratownicy ściągali z Orlej Perci 5-letnie dziecko

wtorek, 08 lipiec 2014 09:44

Tatrzańscy turyści wciąż prześcigają się w coraz bardziej głupich i nieodpowiedzialnych pomysłach. Wszelkie rekordy bezmyślności pobił jednak tzw. ojciec, który zabrał swoją 5-letnią pociechę na Orlą Perć.

Około godz. 20 ratownicy odebrali wiadomość od przerażonego turysty, który wybrał się z 5-letnim dzieckiem na Orlą Perć. W rejonie Buczynowych Turni oboje zgubili szlak i weszli w bardzo trudny, eksponowany teren. Mając świadomość zbliżającego się zmroku poprosili o pomoc.

 

Toprowcy mieli problem ze zlokalizowaniem dwójki turystów. Ostatecznie przed 21 udało się przy pomocy śmigłowca przetransportować ich do Zakopanego. Na lądowisku nieodpowiedzialnym ojcem od razu zajęła się policja. Organy ścigania zbadają, czy można mu postawić zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

 

Krzysztof Barcik

Fot. Krzysztof Barcik (zdjęcie archiwalne)

Oceń ten artykuł
5.00
9

8 komentarzy

 • Magda sobota, 12 lipiec 2014 21:26 napisane przez Magda

  Cóż za brak odpowiedzialności.

 • Mateusz Tokarz środa, 09 lipiec 2014 00:16 napisane przez Mateusz Tokarz

  Nie mam pytań...To ja przechodząc już prawie wszystkie szczyty dostępne w tatrach wysokich jeszcze się nie odważyłem na Orlą a ojciec poszedł z 5 letnim dzieckiem...masakra brak słów eh

 • Viola Sajko wtorek, 08 lipiec 2014 18:42 napisane przez Viola Sajko

  Nie można znaleźć się na Orlej przez przypadek!!!! Uważam Tatusia za kompletnie nieodpowiedzialnego. Fajnie, że chciał spędzić ze swoim dzieckiem czas ( bo to jest akurat ważne ), ale tam, na takiej grani????

 • jolartg wtorek, 08 lipiec 2014 16:42 napisane przez jolartg

  Ludzie chodzą po szlakach nie orientując się wcale jakie mają stopnie trudności. Na mapach jest tylko czas przejścia. Ostatnio w Beskidach jak byłam były fajnie zrobione ulotki na temat niedźwiedzi. Może ktoś pomyśli o ulotkach informujących o pobliskich szlakach przy danych schroniskach. Zdjęcia trudnych miejsc i dla kogo jest proponowany szlak. Koszt wylotu ekipy ratunkowej kosztuje więcej niż zrobienie takich ulotek. Zamiast krytykować i debatować to pomyślmy co trzeba zrobić aby unikać wypadków. Co myślicie o tym?

 • Adrian Bysiak wtorek, 08 lipiec 2014 13:37 napisane przez Adrian Bysiak

  Cóż można powiedzieć, u niektórych głowa służy tylko do czesania ;-)

 • Albertoz wtorek, 08 lipiec 2014 11:09 napisane przez Albertoz

  Policja nie powinna nic badać, tylko odrazu postawić zarzut. Ręce opadają, gdzie Ci ludzie mają mózgi?

 • Jacek wtorek, 08 lipiec 2014 10:57 napisane przez Jacek

  cóż może tatuś chciał córce zafundować wycieczkę śmigłowcem na koszt TOPR-u

 • TNF wtorek, 08 lipiec 2014 10:34 napisane przez TNF

  Pewnie kolejny który myśli, że skala trudności szlaku to jego kolorystyka...

Zaloguj się, by skomentować