Sprzątamy Tatry!

czwartek, 03 lipiec 2014 19:17

Już 5 lipca finał akcji Czyste Tatry. Po raz kolejny miłośnicy tych pięknych gór wyruszą na szlaki, aby posprzątać śmieci i dać przykład innym, jak dbać o tatrzańską przyrodę.

W elektronicznym systemie rejestracji na stronie: http://www.czystetatry.pl/o-akcji/rejestracja/ do sprzątania Tatr zgłosiło się ponad 2000 osób. Wiele z nich zgłaszała się indywidualnie, ale sporą część stanowią też grupy, takie jak wychowankowie Siemachy, dzieci ze Stowarzyszenia Piękne Anioły, dzieci z dwóch domów dziecka, harcerze oraz osadzeni z zakładów karnych w Krakowie Nowej Hucie. Rejestracji można dokonać jeszcze bezpośrednio w biurze organizatorów na Dolnej Równi Krupowej w Zakopanem.

 

W sobotę bazę akcji odwiedzą burmistrzowie Zakopanego i Siegen – miasta partnerskiego naszej zimowe stolicy. Trwająca już 25 lat współpraca będzie miała również swój akcent podczas finału Czystych Tatr, bo polska i niemiecka młodzież wspólnie posprząta Dolinę Białego. Grupy wolontariuszy będą wychodzić na szlaki już od godziny 5:30, by wrócić z workami pełnymi śmieci przed 18:00. Nagrodą dla wolontariuszy będą wieczorne koncerty Hatbreakers, Magdy Steczkowskiej z zespołem Indigo oraz FutureFolk. Całość ze sceny poprowadzi Irek Bieleninik.

 

Krzysztof Barcik / Czyste tatry

Fot. czystetatry.pl

Oceń ten artykuł
0.00
0
Zaloguj się, by skomentować