Uwaga! Zalane szlaki i "trójka" w Tatrach

czwartek, 15 maj 2014 18:00

W Tatrach panują bardzo trudne warunki. Intensywne opady deszczu i śniegu w połączeniu z silnym wiatrem sprawiają, że zrobiło się niebezpiecznie. Lepiej zostać w domu.

Obecnie w Tatrach obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Jak informuje TPN, aktualnie zalana jest Jaskinia Mroźna, Droga pod Reglami przy wylocie Doliny Lejowej, a w Dolinie Chochołowskiej na kilku odcinkach potok wystąpił z koryta i płynie również drogą. Kolej na Kasprowy Wierch nie kursuje z powodu silnego wiatru.
   
Od wysokości około 1400 m n.p.m.utrzymuje się świeża warstwa śniegu; wyżej bardzo trudne, zimowe warunki. Pod warstwą świeżego opadu zalegają duże płaty zmrożonego śniegu. Powyżej pięter reglowych szlaki są nieprzetarte, a sytuację pogarsza gęsta mgła, silny wiatr i opady deszczu ze śniegiem. To bardzo niekorzystne warunki do uprawiania turystyki. Radzimy nie wychodzić w góry – jest niebezpiecznie.
   
Zgodnie z aktualnymi spekulacjami synoptyków na temat prognoz, ocieplenie i powolna stabilizacja pogody spodziewane są od soboty.

 

Małgorzata Tomik

Fot. Małgorzata Tomik

Oceń ten artykuł
5.00
3
Zaloguj się, by skomentować