Pogoda na majówkę

poniedziałek, 28 kwiecień 2014 08:40

Wielkimi krokami nadchodzi czas wypoczynku, długi weekend. Część z nas oczywiście w tym okresie wyznacza sobie jeden kierunek – Tatry.

Wstępne prognozy odnoszące się do pierwszych dni maja nie są tak optymistyczne, jakbyśmy sobie tego życzyli. Zgodnie z najświeższymi informacjami, w Tatrach na początku maja spodziewamy się deszczy. Może również dojść do ochłodzenia. Z nadzieją czekamy na szczegółowe zapowiedzi, które pozwolą ujarzmić trudno nieprzewidywalne zachowanie pogody w górach na kolejny weekend.
   
Na chwilę obecną, czwartek 1 maja wygląda na dzień względnego rozpogodzenia. Dziś zapowiada się go jako najbardziej korzystny dzień do wyjścia w góry. Mogą wystąpić przelotne opady deszczu, przy zachmurzeniu umiarkowanym i 6 godzinach nasłonecznienia. W dolinach tatrzańskich spodziewamy się temperatury około 16 st. C. Na wysokości około 2000 m n.p.m. prawdopodobnie temperatura będzie oscylować wokół 6 st. C. na plusie. Uwaga, mogą wystąpić burze.
   
Piątek, 2 maja nie zapowiada się już tak kolorowo. Według wstępnych prognoz zachmurzenie wzrośnie, prognozuje się również ulewne deszcze wraz z możliwością wystąpienia burz. Temperatura powinna zachować tendencję z dnia poprzedniego, wraz z intensywnymi opadami deszczu prawdopodobnie nadejdzie jednak również ochłodzenie.
   
Sobota, 3 maja prognozowana jest obecnie jako najmniej korzystny pogodowo dzień, Temperatura spadnie  kilka stopni, w ciągu dnia zachmurzenie duże i opady deszczu. Niewykluczone również, że tego dnia wystąpią burze. Kolejne dni są niepewne. Deszczowa pogoda może utrzymać się do niedzieli, w kolejnych dniach zapowiada się jednak poprawę aury w Tatrach. Miejmy więc nadzieję, że nieco przesunie się ona zahaczając o ostatni dzień długiego weekendu. Na dzień dzisiejszy trudno się tego spodziewać, najprawdopodobniej niedziela również obdaruje nas deszczem i względnym chłodem.

 

Małgorzata Tomik

Fot. www.pkl.pl

Oceń ten artykuł
5.00
1
Zaloguj się, by skomentować