Niedźwiedzie nie śpią i atakują ludzi!

wtorek, 07 styczeń 2014 12:29

Dziwna jest ta zima. Temperatury są tak wysokie, że z zimowego snu budzą się niedźwiedzie. Jako że nie jest to dla nich naturalna pora na pobudkę, zwierzęta są nerwowe.

Doskonale przekonał się Michal Ondrejkov, słowacki leśniczy, który kilka dni temu wykonywał rutynowe prace w okolicach Przybyliny. Gdy po obchodzie zmierzał on już do samochodu, został zaatakowany przez trzystukilogramowego niedźwiedzia. Osobnik nie zachowywał się naturalnie, był agresywny i hałaśliwy - nie pomogły standardowe procedury, które przecież słowacki leśnik doskonale znał. Zwierzę pogryzło Słowaka w nogi. Na szczęście ostatecznie udało się je przepędzić. Ranny leśnik samodzielnie zawiadomił pomoc. Z czterema głębokimi ranami został przewieziony do szpitala w Liptowskim Mikułaszu. Jego życiu nic nie grozi.

 

Zwierzęta źle znoszą wyjątkowo łagodną w tym roku zimę. Wysokie temperatury mogą doprowadzić do ich przebudzenia i zaburzenia naturalnego rytmu życiowego. To z kolei sprawia, że niedźwiedzie są nerwowe i zachowują się nienaturalnie. Prosimy zachować szczególną ostrożność.

 

Krzysztof Barcik

Fot. www.publicdomainpictures.net

Oceń ten artykuł
0.00
0
Zaloguj się, by skomentować